Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo
Hat Kanvas Baskı Tablo

Hat Kanvas Baskı Tablo (5001 Nur Suresi 35.Ayet Hat Kanvas Baskı Tablo )

Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)

Nur Suresi 35.Ayet

Anlamı: Allah göklerin ve yerin nûrudur. Onun nûrunun misali, içinde kandil bulunan bir kandilliktir. Kandil bir cam içindedir, cam inciyi andıran bir yıldızdır; (bu kandil) doğuya da batıya da ait olmayan, yağı neredeyse ateş dokunmasa bile ışık veren mübarek bir zeytin ağacından yakılır. Nûr üstüne nûr. Allah nûruna dilediğini kavuşturur. Allah insanlar için misaller veriyor, Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir.

Kabartmalı Kanvas Baskı Tablo 

11 cm Lamine Çerçeve 

Pamuklu Kanvas Tuval Üzerine Baskı 

Kanvas Baskı Tablolarımız iç mekan baskı sistemine uygun olarak üretilmektedir. 

 

 

 

Kanvas Nedir?

Kanvas, İngilizce tuval anlamına gelmektedir ve Türkçe karşılığı ise Kanvastır. Fransızca kökenli olan (Toile) tuval, Canvas-Kanvas kelimesinden daha yaygın kullanılmaktadır. Sanat eserlerinde teknik özellikler açıklanırken tuval üzerine ibaresi kullanılarak hangi materyal (akrilik, yağlı boya, karışık teknik vs.) kullanıldıysa o şekilde bahsedilir.

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas tablolar elle ressam tarafından yapılmamıştır. Ama ressamın kullandığı tuvaller üzerine baskı teknikleri ile yapılan reprodüksiyon ürünlerdir. Dijital baskı makinelerinin gelişmesiyle farklı farklı materyaller üzerine baskı yapılmaya başlanmıştır ve tuval bezleri üzerine de baskı yapılmaya başlanmıştır. Özel olarak tasarlanarak üretilmiş dekoratif ürünlere kanvas tablo denilmektedir. Kanvas tablolar %100 pamuklu tuval bezine su bazlı püskürtme tekniği kullanılarak basılmaktadır. İstenilen ebat ve boyutlarda yapıldığı için ağırlığı ise farklılık göstermektedir. Baskı işi tamamlandıktan sonra fırınlanmış şase üzerine gerilerek tablo haline getirilmektedir. İsteğe bağlı olarak çerçevesiz veya çerçeveli olarak da tasarlanmaktadır.

                     

 

 

Kabartmalı Kanvas Tablo Nedir?

Ressamların kullandığı tuvaller üzerine dijital baskı teknikleri ile basılan eserlere orijinal görüntüsü verilmek için baskı işlemi bittikten sonra özel materyaller ile el işçiliği kullanılarak 3 boyutlu görünüm kazandırmak adına yapılan kabartma tekniği uygulanır. Bu teknik maliyeti bir tık arttırsa dahi eserler 3 boyutlu bir görüntü kazanarak orijinal görünümü elde edilerek daha şık ve gösterişli durmaktadır.

Kanvas Tablo Nasıl Üretilmektedir?

Kaliteli bir kanvas tablo için baskının en önemli şartlarından biri baskıya uygun boyut ve çözünürlükte dijital görseldir. Eğer iyi görsel yoksa en yüksek teknoloji makinelere sahip dahi olsanız başarılı bir sonuç elde edemezsiniz. Baskı için dijital ortamda ön hazırlık gerekmektedir. Önce görseller kontrol edilip talep edilen boyutlara baskı için uygun olup olmadığına bakılır ve baskı için uygun hale getirilmektedir.

 

 

 

Adobe Photoshop veya  grafik tasarım programları ile görsellerinizin tasarımı tamamlandıktan sonra baskıya hazır hale getirdiğimiz görsel, pamuklu tuval rulosu takılı Hp DesignJet T 795 su bazlı baskı makinelerine gönderilir. Baskısı tamamlanan tuval dikkatli bir şekilde kesilerek kuramaya bırakılır. Kuruma gerçekleşince yumuşak rulolar ile özel vernikleme işlemi yapılmaktadır ve kurumaya bırakılmaktadır.

 Kuruma işlemi tamamlanırken bir yandan 3x4 genişlikte baskının istenilen yüzey ebatlarına uygun olarak kesilmiş ve fırınlanmış ahşap şasiler çakılıp germe işlemi için hazırlanır. Kuruyan tuvaller şasiye gerilir. Buradan sonra sizlerin talepleri doğrultusunda çerçeveli ve çerçevesiz olarak hazırlanır. Daha sonra paketleme işlemi yapılır. Kargonun transfer aşamasında her türlü olası dışardan gelebilecek olan darbelere karşı tablonun köşeleri ilk önce streçler ile sarılır ürüne göre balon naylonlar ile sarılır ve son olarak 2.5 milimetrelik MDF plakalar ile paketlenmektedir. Daha sonra anlaşmalı olduğumuz MNG kargoya ürünler teslim edilmektedir. Son olarak ise ürünler elinize ulaştığında dilediğiniz hayal ettiğiniz ürünlerimiz evlerinizin baş köşelerini doldurarak en güzel anlarınıza ve anılarınıza şahitlik etmeye hazırdır.

 

 

 

 

 

 

 

Çerez Kullanımı