Line Art Poster Çerçeve
Line Art Poster Çerçeve
Line Art Poster Çerçeve
Line Art Poster Çerçeve
Line Art Poster Çerçeve

Line Art Poster Çerçeve (1371 Line Art Poster Çerçeve)

Fiyat : ₺85,00(KDV Dahil)

*Line Art Baskı Özellikleri,

*2 Cm Lamine Çerçeve (Siyah),

*2 mm Normal Cam,

 

*190 gr/m² Yarı Mat Kağıt Üzerine Pigment Bazlı İç Mekan Baskı,

 

 

 

 

LineArt (Çizgi Sanatı) Nedir?

Çizgi sanatı veya Çizgi çizimi iki veya üç boyutlu nesneleri temsil edebilmek için koyuluk (gölgede) veya renkte (tonda) geçiş olmadan genel olarak düz bir arka plana yerleştirilmiş farklı farklı eğri veya düz çizgilerden oluşan bir görüntüdür. Genellikle çizgi sanatı tek renk olmasına rağmen farklı renk ve çizgilerde kullanılabiliyor. Çizgi sanatı gerçekçiliğe yönelebileceği gibi karikatür, ideograf veya glif olabilir. Sanatın temellerinden biri çizgidir. Çizginin önemli özelliklerinden biri ise iki veya üç boyutlu formun kenarını göstermesidir. Bir şekil ana hat ile gösterilirken üç boyutlu bir form ise kontur çizgisiyle gösterilmektedir.

 

                     

Tek Çizgi Sanatı (One Line Drawing) Nedir?

Sanat akımları dönem dönem farklılık gösterebilir ve her döneminde kendine ait bir sanat akımı vardır. Düşünce akımına, mekâna, kültüre göre değişkenlik gösteren sanat akımlarından bir yeni olanı ise Minimalist sanat akımdır. Bu akım sadelik, basitlik, daha az tüketimle gelişmiş minimalist tutkular ile farklı sanat tekniklerini doğuruyor. Gelişen tekniklerden biri ise tek çizgi sanatıdır.

Tek Çizgi Sanatı Nedir?

Birbirinden ayrılmayan tek bir çizgiyle şekiller çizilerek oluşturulan resim ve el işi tekniğidir. Tek bir çizgi ile sanatçının istekleri doğrultusunda ne kadar süreceği ve şeklin boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Tek çizgi sanatı ise çizimle veya ip ile yapılmaktadır. Tek çizgi sanatının en sevilen özelliği ise sanatçıyı özgür kılması ve tamamen yaratıcılığına ve hayal gücüne bağlı olarak eserlerini ortaya çıkarmasıdır. Bu sanatta inisiyatif tamamen özgür olan sanatçının elindedir ve nasıl bir şekil çıkartacağı şekli nasıl sürdüreceği bir nesneye dönüştürüp dönüştürmeyeceği tamamen sanatçının özgü hür iradesinde olup hiçbir zorlama yoktur. Sadece bir kural vardır o ise tek bir çizgiden kopmaması ve yeni çizgilere başvurmamasıdır.

 

Tek Çizgi Sanatı İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Tek çizgi ile sanat yapmak için sanatçı istediği malzemeyi kullanmakta özgürdür. Tek mecburiyet bir zemin ve çizginizin olmasıdır. İsteğinize göre bir kâğıt veya kalem ya da istediğiniz bir boya çeşidi, kumaş veya ip, duvar veya boya ile çalışılabilir. Genellikle çalışmalar beyaz zemin üzerine siyah boya veya kalem ile yapılırken dilerseniz kendi renklerinizi kendiniz belirleyerek de yapabilirsiniz. Ya da süslemek için farklı tekniklerde kullanabilirsiniz. Tek çizgi ile oluşturduğunuz eserinizin içini veya dışını renklendirerek renk katarak veya arka fon oluşturarak süsleyebilirsiniz. Bu şekilde eserinizi bozmadan tek çizgi formunun dışarısına çıkmadan yaptığınız süslemeler ile çalışmanızı bozmayacak aksine ona zenginlik ve hareket katacaksınız.

LineArt Tablo Neden Seçmeliyim?

Eğer Minimalist bir tarzınız varsa sizi en iyi yansıtacak eserleri seçerek evinizin veya iş yerinizin duvarlarını sadelikten gelen şıklıkla doldurmanız mümkün. İnsan ömrü tek bedende başlar ve tek bedende son bulurken sade hayatımıza anıları ve güzellikleri sığdırırız. LineArt tablolarda tıpkı insan ömrü gibidir tek bir çizgi ile başlar ve tek bir çizgi ile son bulurken basit, sade ama şık bir eser haline gelir ve dilediğiniz yerde sizi yansıtarak parıldar. LineArt tablo neden seçmeliyim sorusunun basit cevabına gelecek olursak sadelikten gelen şıklıkla sende duvarlarına ruhunu yansıt.

 

 

 

 

 

 

 

Çerez Kullanımı